top of page
Vacform logo_seffaf.png

1993 yılında İngiltere'de kurulan Vacform Kompozit, kısa sürede uluslararası kompozit endüstrisinde lider bir servis ve ürün sağlayıcısı haline geldi. 

 

Gelişmiş kompozit bileşenler sürecinde kullanılan yeniden kullanılabilir silikon kauçuk vakum torbaları ve yoğunlaştırıcılar üretiyoruz.Bu sistemler ahşap işleme endüstrisi için ahşap laminatlar ve katı yüzey şekillendirme için de kullanılabilir.

Sistemimiz daha az atık oluşumuna yol açtığından çevre dostudur. Otoklav ve fırın proseslerinde  >200 santigrat dereceye kadar kullanılabilir.

 

  • Tekrar kullanılabilen silikon vakum torbası

  • Basınçlı iç kalıp torbaları

  • Vakumlu pres tezgahı

  • Isıtıcı mat

www.vacformcomposite.co.uk

vaccumEnvelopeBag.jpg

Envelope Bags

Özellikle 3D şekiller, açısal problemi olan veya gözenekli parçaların üretimi için; birbirine geçme sızdırmazlık sistemi ile çeşitli şekillere uyum sağlamak için kullanışlıdır. Vakum torbalarımız, tek tarafı açılır-kapanır kapalı zarf şeklinde yapılabildiği gibi, daha büyük ve adetli parçaların yerleştirilebilmesi için 3 tarafı açılır-kapanır sistemler ile üretilmektedir.

vaccumEnvelopeBag2.jpg
reusable-silicone-rubber-vacuum-bags.jpg

Pressure / Bladder Bags

Basınçlı iç torbalar, kalıbınız içine yerleştirilmiş karbon, cam elyafı veya aramid elyaflarınızın kalıp yüzeyine tam oturması ve iç kanalların yaratılması için idealdir.

reusable-silicone-rubber-vacuum-bags2.jp

Vacuum Bench Press

to be baggy.png
20180219_135022.jpg
20180219_142156.jpg
to be taught.png

Katlanabilir membran presimiz, büyük vakum alanı oluşturur ve kullanılmadığında bir duvara katlanabilir. Küçük çalışma alanlarını optimize etmek için idealdir. Bu sistemde, menteşeler metal bir çerçeve üzerine oturtulur ve vakum delikleri presin alt tarafına bağlanır, özel sızdırmazlık elemanımız ve silikon torbamız ile büyük vakum ortamları yaratılabilmektedir.
 
Masa üstü tezgah presimiz ise her yerde kullanılabilir ve kolayca saklanabilir. Kolay kullanım için üst yan köşelere vakum delikleri bağlanmış bir alaşım çerçeve üzerinde, yeniden kullanılabilir bir silikon kauçuk membran torbadan oluşur. Bu aslında tezgah presimiz'in daha kompakt ve taşınabilir bir versiyonudur.

reusable-silicone-rubber-vacuum-bags4.jp

Heater Mats and Alloy Base Plates 

Termostatik kontrollü ısıtıcı paspaslarımız ve ısıtmalı alaşımlı kompozit taban plakalarımız dakikada 200 santigrat dereceye ulaşabilir. Paspaslarımız ve alaşım taban plakalarımızın yanı sıra yeniden kullanılabilir silikon kauçuk vakum torbaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen doğrudan bizimle iletişime geçin.

reusable-silicone-rubber-vacuum-bags3.jp
bottom of page